Japonya turu yapmak için birçok neden

1- Teknolojide dünya devi, zeki insanların memleketi

Gerçekten “niçin Japonya’ya gidelim ki?” diye soran olursa ilk söyleceğimiz şeydir bu. Teknolojide örnek almamız gereken bir millet. Ayrıca eğitimli ve kültürlü, topluma faydalı insanlar yetiştiren bir ülke Japonya. Japonlar şuana kadar toplam 15 nobel ödülü kazanmış.( Kimya, Tıp, Fizik)

japan hiking

2- Doğa Yürüyüşü

Japonya teknolojisi ile ünlü olduğu kadar dünyanın en güzel doğa yürüyüşü rotalarıyla da tanınmakta. Kiso Vadisi’nde köyler arası yürüyüş turları, Kyushu volkanına tırmanma turları ile ziyaretçiler Japonya doğasını yakından tanıma olanağı buluyorlar.

Hiking, yani doğa yürüyüşü ile ünlü bu ülkedeki rotalara şu siteden ulaşabiliyorsunuz: http://www.japan-guide.com/e/e2427.html

Japonya dini inanç - Shintoizm

Japonya dini inanç – Shintoizm

3- Bizden çok farklı yaşayış tarzına sahip olmaları

Japonya’ya gitmek için sebepler, Neden Japonya veya Japonya’ya niçin gitmeliyiz? gibi sorulara benim gibi farklı kültürlere meraklı, her zaman başka toplumların yaşayışlarını öğrenmek isteyen birinin vereceği cevaptır bu.

4- Muhteşem Yemekleri

Bu makalemize göz atabilirsiniz.(tıklayın, yeni sekmede açılır)

5- Dört mevsim

Ülkede dört mevsim belirgin olarak yaşanır. İlkbaharda açan kiraz çiçekleri ve sonbahar yapraklarının canlı kırmızı, turuncu ve sarı renkleri Japonya’nın en güzel görüntülerindendir.

6- Kiraz çiçekleri

Japonca bir kelime olan Sakura’nın Türkçesi  “Kiraz Çiçeği” anlamındadır. Sakura, meyve vermeyen bir tür “Kiraz Ağacı”dır.

Japon halkı için büyük önem taşımaktadır çünkü Kiraz çiçeklerinin en güzel çağlarında solmadan direk olarak yere düşmelerinden dolayı Samuraylar kiraz çiçeklerine bakarak olası bir savaşta her an ölümü akıllarına getirmektedirler.
Kiraz çiçekleri samuraylara hem yaşamı, hem de ani bir ölümü hatırlatır.

Ağaç, aynı zamanda mükemmel güzelliği ve hızlı, acısız ölümü ifade eder.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir