Japonya için en uygun zaman

Japonya ile Türkiye’nin havası hemen hemen aynı.

İLKBAHAR

Kesinlikle ilkbaharda gidilmesi mantıklı olan yer.

Kiraz çiçeklerinin tam olarak hangi gün açacağı Japonya’da büyük önem arz ediyor. Halk bu güne göre birçok planını yapıyor. Onlar için çok önem arzeden ve büyük bir coşkuyla kutlanan bir gün bu.

Tüm halk tapınaklara bahçelere uzanıyor, şehirler kocaman bir piknik bahçesine dönüyor. Halk için öylesine büyük bir seromoni ile karşılanan sakura çiçeklerinin diğer bir anlamı da hayatın gelip geçiciliği, güzelliğin kalıcı olmadığı, ümidin her yıl yeniden yeşerdiği metaforlarını da ifade ediyor.
Çiçeklerin mevsimi olması dolayısıyla nisan ayında biletler pahalı oluyor tabi

SONBAHAR

Japonya’nın en düşük sezonu, fazla geleni gideni olmadığı dönem bu. Turist az olunca, kültürü tanımak ve halkı izlemek daha kolay oluyor. Hava gerçekten süper, sonbahar olmasına bakmayın öyle çok soğuk, yapmur falan olmaz. Nisanda gidemem, işimden izin alamam, bütçem de çok iyi değil diyorsanız sonbahar mevsimi sizin için en uygunu.

KIŞ-YAZ

Bu iki mevsim yukarıda da dediğimiz gibi Türkiye’yle aynı. Kışın çok soğuk, olacağı gibi yazın çok sıcak olabilir. Hava şartları gezinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Tabii ki ille de bu mevsimlerde gideceğim diyorsanız o zaman yazı seçmelisiniz. Kışın gitmeniz biraz mantıksız çünkühavanın erkenden kararması fazla bir şey görmenizi, iyice gezmenizi engelleyebilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir